Bieganie po bieżni

ćwiczenia na bieżniNadchodzący okres jesienno-zimowy nie zachęca do ćwiczeń na polu – jest coraz zimniej, każdy dzień jest krótszy od poprzedniego, a padający deszcz odbiera resztki ochoty  na ruszenie się z domu. Aby nie stracić formy, trzeba znaleźć jakiś sposób na ćwiczenia w domu. Jedną z opcji jest zaopatrzenie się w bieżnię treningową – dzięki temu możemy biegać i ćwiczyć przez to wszystkie partie mięśni bez wychodzenia na zewnątrz. Niestety nie jest to sposób tani – ceny bieżni treningowych zaczynają się powyżej tysiąca złotych, a najdroższe modele kosztują nawet ponad dziesięć razy tyle! Jest jednak kilka powodów, dla których taki wydatek może być uzasadniony. Fakt, że nie trzeba przejmować się deszczem, to dopiero początek. Bieżnie mają bowiem często systemy amortyzacji chroniące nasze stawy, co czyni ten sposób biegania znacznie zdrowszym, niż jogging np. po asfalcie. Ponadto nie trzeba myśleć o wyborze trasy, co może być istotną zaletą dla osób mieszkających w centrach dużych aglomeracji miejskich.

pies na bieżniPonadto umożliwiają kontrolę akcji serca oraz często realizowanie indywidualnego programu treningowego wraz ze wszystkimi jego fazami. Bieżnie dzielą się na mechaniczne i elektryczne. Te pierwsze są napędzane wyłącznie siłą nóg. Elektryczne natomiast posiadają silnik i narzucają biegaczowi tempo. Jak łatwo się domyślić, ceny sprzętu elektrycznego są znacznie wyższe od cen bieżni mechanicznych. Oferują jednak znacznie bogatsze możliwości treningu. Niewątpliwie jednak ilość dostępnego sprzętu umożliwi każdemu znalezienie bieżni odpowiedniej dla siebie.
Prezentuje krótki filmik instruktażowy z korzystania z bieżni.

2 przemyślenia nt. „Bieganie po bieżni”

  1. takie 2 w 1 , ustawiasz przed telewizorem biegasz (dla spokojniejszych 🙂 chodzisz) a na tv gra ulubiona drużyna , biegnie np. Justyna .Adrenalina i bilans energetyczny się zgadza.

  2. pisze:Jest w tym sens. Jednak co zrobić, jeśli to nie jest jedyna syajctua, kiedy ktoś po prostu gada opowiada o czymś co zrobi i patrząc na to, wydaje Ci się to w zasięgu możliwości tej osoby, tylko trzeba po prostu popracować , skupić się i po prostu sprf3bować być konsekwentnym w działaniu. No właśnie co z konsekwencją? Wolę wyznawać zasadę, więcej robić, mniej mf3wić. Pozostaje napisać: Każdy jest Inny. I w tym jego wyjątkowość. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *