jak ubrać się na motocykl

Czy odzież motocyklowa jest potrzebna?

Motocykl to marzenie wielu osób. Zwłaszcza tych, którym codziennie rano, podczas dojazdu towarzyszą korki. Kierowcy samochodów osobowych nienawidzą wtedy, śmigających do przodu motorzystów. Mkną oni pomiędzy samochodami, nie raz narażając się na wypadek. Dlatego tak ważny jest odpowiedni obiór motorzysty, który w razie wypadku może uratować życie.

Dlaczego odzież motocyklowa jest tak ważna?

Kupując odzież motocyklową, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Motocyklista jest narażony podczas wypadku na wiele urazów, odpowiednio dobrana odzież może ochronić go przed utratą życia, bądź kalectwem. Powinna być wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, które są odporne na przetarcia i zniszczenia. Jeśli nie mamy odpowiedniej odzieży motocyklowej, to nie powinniśmy wsiadać na motocykl. Na drodze może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, dlatego nie powinniśmy niepotrzebnie ryzykować życia dla chwili przyjemności i zapomnienia.

jaką kurtkę kupić na motocykl

Przeczytaj również o zakończeniu sezonu motocyklowego!

Jakie właściwości ma odzież motocyklowa?

Wiele osób, siadających pierwszy raz na motocykl nie wie o tym, że odzież motocyklowa poprawia komfort jazdy. Ciasno skrojone kurtki, rękawy i nogawki, mają na celu niestawianie oporu podczas szybkiej jazdy. Rękawice chronią dłonie przed wychłodzeniem, a buty zabezpieczają staw skokowy. Kask powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji użytkownika i rodzaju motocykla. Warto o tym pamiętać, że jeśli mamy motocykl sportowy, to powinniśmy zdecydować się na kask integralny lub szczękowy.

Dlaczego motocykliści wybierają skórzaną lub tekstylną odzież motocyklową?

Ten typ odzieży to nie tylko kwestia wyglądu. Skóra jest bardzo wytrzymałym i trwałym materiałem, dlatego doskonale chroni motocyklistę przed otarciami. Kombinezon tekstylny zapewnia ogromny komfort użytkowania. Jest odporny na ścieranie i chroni motocyklistę przed wilgocią. Jeśli kupiliśmy ubranie wykonane ze skóry, to powinniśmy zadbać o  jego odpowiednią konserwację. Warto o tym pamiętać już przed pierwszą jazdą, należy wtedy przetrzeć go odpowiednią pastą.

Czy można modnie ubrać się na motocykl?

Odzież motocyklowa nie jest jednolita. Motocyklista może wybierać spośród różnych wzorów w zależności od swojego upodobania. W specjalnych sklepach typu Moto-Obroty znajduje się bardzo wiele propozycji dotyczących koloru i kroju odzieży. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie skompletować, własny, oryginalny ubiór na motocykl. Bogata oferta szczególnie przypadnie do gustu kobietom, które uwielbiają dbać o wszystkie szczegóły swojego ubioru. Warto pamiętać o tym, że oryginalne i bezpieczne stroje można dowolnie urozmaicać za pomocą, np. barwnych chust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *