gadzety do auta

Gadżety do auta

Są idealne na prezent dla maniaków motoryzacyjnych, ale nie tylko. Jeżeli wsiadając do samochodu, jesteś w stanie wymienić jedynie radio jako gadżet, to w tym momencie dostaniesz olśnienia. Z tej ogromnej liczby dodatków, tych przydatnych i tych śmiesznych, chcę przedstawić 5 najciekawszych według mnie gadżetów samochodowych, z których każdy z kierowców powinien być zadowolony. Oczywiście radio to jeden z najczęstszych wymienianych rzeczy, które są bardzo ważne w samochodzie, ale nie jedyne. Dużo osób nie jest w stanie wymienić nic więcej, być może nie korzystali z takich rzeczy lub w ich odczuciu są niepotrzebne.

1. Uchwyt na telefon

Najlepiej z zestawem głośnomówiącym lub słuchawką bluetooth, która pozwoli na bezpieczną rozmowę, czy korzystanie z nawigacji w dogodny sposób. To właśnie rozmowa telefonie, czy też zabawa nim sprawia, że dochodzi do wielu wypadków. Mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów nie przekonuje do używania dogodnych gadżetów, które są z reguły tańsze i bardziej użyteczne.

2. Lokalizator GPS

Nie są wcale tak drogie, jak się powszechnie mówi. Posiadając samochód, na którym nam zależy, powinniśmy o niego zadbać jak najlepiej. Nawet tani lokalizator, może pomóc w poszukiwaniach skradzionego auta. Urządzenie jest małych wielkości i w łatwy sposób można o ukryć, niektóre posiadają tryb uśpienia, zostaje załączony w momencie, gdy będziemy chcieli skorzystać z urządzenia, które wysyła co pewien czas swoje położenie. Przedstawione współrzędne mogą być wyświetlane na mapie, tworząc trasę poruszania się pojazdu.

3. Kamerka

Jest to kolejna forma ochrony swojej osoby. Wypadki, wszelkiego rodzaju kolizje i inne sytuacje, od których nie możemy się w 100% ustrzec, ponieważ nie muszą być skutkiem naszych działań, a innych. Tym samym, nieraz nie ma dowodów na to, czy dana osoba np. cofała i nie patrzyła w lusterka. Twierdząc, że pojazd w tyle się nie zatrzymał, bez świadków jest na przegranej pozycji. Kamerka może być więc cennym źródłem dowodów.

4. Rozgałęziacz zasilania z gniazdka zapalniczki

Posiadając większą ilość urządzeń elektronicznych, jest to bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu bez problemu będziemy w stanie podłączyć więcej niż jedno urządzenie. Można np. korzystać z nawigacji i jednocześnie ładować telefon. Idealnie nadaje się dla osób, które bardzo długi czas spędzają w samochodzie. Coraz więcej urządzeń posiada wyjście USB, które bez problemu podłączymy do rozgałęziacza.

5. Kamera do przeszukiwania pustych przestrzeni

Jest to tzw. kamera endoskopowa, która umożliwia sprawdzić miejsca, które umieszczone są w trudno dostępnych miejscach. Za jej pomocą w łatwy sposób można sprawdzić, czy w pustych miejscach naszego pojazdu nie dochodzi już do korozji. Urządzeń jest wiele, niektóre umożliwiają dodatkowo podłączenie do laptopa, co umożliwia przesył obrazu, dzięki temu w łatwy sposób można zdiagnozować stan karoserii.

To właśnie 5 najciekawszych dla mnie gadżetów, które warto posiadać, będąc kierowcą. Zapraszam do dyskusji, może jest coś niezwykłego, o czym warto byłoby napisać i pokazać innym. Mogą być przydatne lub wręcz niezbędne w codziennym użytkowaniu, a mogą być także śmieszne, które sprawiają, że jazda staje się przyjemniejsza. Niewątpliwie są to gadżety, o których można pomyśleć podczas wyboru np. prezentu.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmę ReklamowyGadżet, która przygotowuje materiały reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *