Jak kupić idealne, sportowe, a zarazem kobiece buty?

Każda kobieta powinna umieć biegać na szpilkach. Oczywiście, nie jest to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich stóp, ale kto wie, jakie sytuacje przyniesie życie? Trzeba być przygotowanym na wszystko. Także na ulubione zajęcia sportowe lub niedzielne spacery. Najlepiej dać swoim stopom odpocząć i wybrać buty, które będą idealnie dopasowane do kształtu stopy, czyli sportowe. Niech jednak zachowają nutę kobiecości i to niekoniecznie poprzez dodanie do nich różowych sznurowadeł. W ciągu kilku lat rynek sportowego obuwia znacznie się rozwinął, więc na pewno jest w czym wybierać.

Gdzie będziesz korzystać z butów?

Jeśli mieszkasz w centrum miasta, to najprawdopodobniej nie masz zbyt blisko do lasu. Do spacerów lub biegania pozostają Ci chodniki i parkowe ścieżki, które są uznawane za twarde nawierzchnie – niestety, niebezpieczne dla Twoich stawów. Dlatego w takim przypadku najlepiej jest zdecydować się na buty dedykowane do właśnie takiej nawierzchni. Trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty, jak mocna amortyzacja, która odciąży stawy, lekkość i odpowiednia elastyczność. Z kolei dla osób, które mają to szczęście i możliwość podążania leśnymi lub polnymi drogami konieczny jest odpowiedni bieżnik. Od niego zależy to, czy poślizgniesz się na błocie, czy uda Ci się przez nie przeciec. Specjaliści doradzają także, aby zwrócić uwagę na wzmocnione czubki palców i piętę.

Jeśli wybierasz model biegowy dobiegania do lasu po asfalcie, musisz wyśrodkować powyższe porady. Miękkie podeszwy będą dobrym amortyzatorem, ale będą się szybciej zużywać. Mimo to lepiej jest inwestować w buty niż wizyty u lekarza, z powodu zniszczonych stawach. Na siłownię wybierz buty ogólnosportowe. Które zrównoważą potrzeby Twojej stopy.

Po zakupie butów, które uznasz za idealne, postaraj się w nich chodzić tak często, jak to możliwe. Dreptaj w nich po domu, żeby przyzwyczaić do nich stopę, jeśli okażą się niewygodne, to zwróć je do sklepu – zanim wyruszysz na trasy biegowe.

Nie tylko do uprawiania sportu

Dzisiaj sneakersy są na stopach wszystkich blogerek modowych, celebrytów, a nawet polityków. Nosi się je do eleganckich sukienek, garniturów i naprawdę – nikogo już nie dziwią w połączeniu z „biurowym” outfticie. Odważne kolory są idealne na wiosnę i lato, a codzienna bieganina w szpilkach jest wyjątkowo męcząca, więc kobiety postawiły na wygodę. Dla tych, które próbowały połączyć sportowy look z obcasami powstały specjalne sneakersy z ukrytym obcasem. Na takich butach nie warto oszczędzać, bo marka zazwyczaj idzie w parze z jakością. Dodatkowo masz pewność, że Twoje obuwie nie zostało wykonane z toksycznych materiałów i jego noszenie nie będzie wiązało się z różnymi chorobami stóp czy paznokci.

Jak wybrać buty idealne? Najlepiej postawić na wygodę, później markę i na samym końcu – wygląd. Różnice między damskimi a męskimi sneakersami zaczynają się zacierać, ale dla pań, które chcą pozostać subtelne pomimo „adidasów” na stopach, firmy je produkujące tworzą specjalne wzory. Dodatek srebra, złota, kwiatów czy koronek jest ładną dekoracją sportowego buta, dzięki któremu będzie on pasował do każdego kobiecego stroju.

Artykuł został stworzony dzięki firmie Herrero: www.herrero.pl. Jest to sklep internetowy z obuwiem oraz z torebkami, w którym znajdziecie markowe buty wielu renomowanych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *