Organizacja wesela

Zakochani chcąc zalegalizować swój związek decydują się na wzięcie ślubu, a następnie świętowanie wesela w gronie najbliższych. Takie wydarzenie to przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga wielu starań oraz przygotowań trwających nawet rok.

Ustalenie daty ślubu w kościele

Pozornie wydaje się, że kościół jest zawsze otwarty dla wszystkich. Okazuje się, że daty ślubu są wielokrotnie zarezerwowane na wszystkie wolne terminy w nadchodzącym roku. Określenie daty ślubu powinno odbywać się wystarczająco wcześniej, aby nie rozczarować się brakiem wolnych miejsc w grafiku kościelnym.

Wynajęcie sali

Rezerwacja miejsca zabawy jest jeszcze trudniejsza niż uzgodnienie terminu ślubu w kościele. Najpiękniejsze sale zabawne są bukowane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem, co może wydawać się zupełnym absurdem.

Restauracja w której planuje się zorganizować wesele powinna spełniać standardy i być miejscem, w którym goście spędzą miło czas, więc warto przeanalizować swój wybór i postawić na renomowaną lokalizację.

Suknia ślubna

Strój panny młodej nie może być przypadkowy, o czym wie każdy, dlatego trzeba poświecić wiele czasu na odnalezienie wyjątkowej sukienki.

Panna młoda decydująca się na uszycie sukni ślubnej powinna liczyć się z koniecznością wcześniejszego ukończenia prac. Należy wziąć pod uwagę, że realizacja projektu może się nie udać, ze względu np. na zły dobór materiałów. Warto mieć rozwiązanie zapasowe.

Panna młoda woląca wypożyczyć sukienkę, może spotkać się z rozczarowaniem w salonie, ponieważ większość sukienek będzie zarezerwowana.

Biała sukienka jest jednym z najważniejszych elementów zaślubin, warto zadbać o jej wyjątkowość.

Kwiaty

Ślub wiąże się z udekorowaniem kościoła wiązankami żywych kwiatów, zakupem bukietu dla panny młodej oraz zorganizowaniem innych ozdób np. na samochód. Zakup dużej ilości kwiatów, przetransportowanie ich na miejsce oraz wykonanie dekoracji wymaga wynajęcia osoby, która specjalizuje się w kompozycjach kwietnych, co również powinno być wcześniej zaplanowane.

Samochód dla państwa młodych

Państwo młodzi wychodzący z kościoła najczęściej wsiadają do eleganckiej limuzyny, odrestaurowanego auta w stylu retro lub karety z konnym zaprzęgiem. Niestety pojazdów, w których można przemieszczać się podczas zaślubin jest niewiele, więc terminy również należy rezerwować wcześniej.

Orkiestra lub DJ

Jeśli marzy się o organizacji hucznego wesela należy liczyć się z faktem zawarcia umowy z muzykantami. Najlepsze orkiestry mają zarezerwowane terminy nawet na kilka lat, aby uniknąć konieczności przekładania ślubu ze względu na brak firmy zajmującej się zapewnieniem rozrywki, należy zaplanować ślub wystarczająco wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *