nauka jazdy samochodem

Prawo jazdy

Prawo jazdy daje niewątpliwie niesamowitą niezależność. Zrobienie zakupów, czy załatwienie kilku spraw na mieście po pracy jest bezsprzecznie o wiele łatwiejsze, jeśli mamy do dyspozycji samochód. Również okolice i cały kraj robią się nagle mniejsze. Okazuje się, że można spędzić weekend na drugim końcu Polski, nie martwiąc się o bagaż, dojazd z dworca do hotelu, czy organizację transportu, aby zwiedzić okolicę. Prawo jazdy i własny samochód oznaczają koniec stania na przystanku w mroźny dzień i oczekiwanie na i tak już spóźniony autobus. Nie musimy martwić się również przetransportowaniem dużych zakupów ze sklepu do domu, czy zabraniem kota do weterynarza.
Posiadanie prawa jazdy zwiększa również nasze szanse na znalezienie pracy. W wielu zawodach jest obligatoryjne, ale w części okazuje się, że może być przydatne. Prezes dużej firmy z pewnością woli dyspozycyjną asystentkę, która w razie potrzeby podskoczy szybko na koniec miasta załatwić ważne papiery, lub w nagłej sytuacji odbierze jego gości z lotniska, niż kogoś kto w prowadzeniu auta go nie wyręczy.
Aby zdobyć prawo jazdy przede wszystkim należy chcieć uczyć się jeździć. Wiele osób idzie robić prawko tylko dlatego, że poszli je robić rówieśnicy, po czym rezygnują „bo prowadzenie jest trudne”, albo po oblaniu pierwszego egzaminu. Owszem, prowadzenie samochodu dla świeżego kierowcy to nic prostego. Ale kiedyś uczyliśmy się jeździć na rowerze i pływać – aby poczuć się pewniej po prostu trzeba praktyki.
Ważna jest dobra szkoła nauki jazdy. Po pierwsze, wykładowca uczący nas teorii powinien mieć tzw. dar tłumaczenia. Łatwiej nam rozwiązywać testy, gdy coś rozumiemy, niż gdy uczymy się ich na pamięć. Ośrodek szkolenia kierowców Poznań stawia na cierpliwych instruktorów, którzy zawsze upewniają się, że kursanci zrozumieli dane zagadnienie.
Po drugie, niemniej ważny jest dobry instruktor od praktyki. To od jego zaangażowania zależy, czy uwierzymy w siebie i zdecydujemy się jeździć, i jak przygotowani pójdziemy na egzamin. Profesjonalni instruktorzy nie tylko uczą podstaw jazdy i obowiązkowych na egzamin umiejętności. W miarę możliwości przekazują też swoją wiedzę dotyczącą zachowania się pojazdu, gdy wpadnie w poślizg, czy niepisanych zasad dotyczących jazdy po mieście.
Od wyboru dobrej szkoły jazy zależy nasz sukces, lub porażka na egzaminie, ale także późniejsze nastawienie do jazdy, gdy pierwszy raz wyjedziemy sami na ulicę. Warto więc zasięgnąć opinii, zanim wybierzemy konkretna szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *