Tesla samochód marzeń

Samochody elektryczne

Kończące się zasoby ropy naftowej zmuszają branżę motoryzacyjną do wprowadzania nowych rozwiązań. Samochody elektryczne odnoszą coraz większy sukces, a stacje ładowania tego rodzaju pojazdów pojawiają się coraz częściej na zachodzie Europy.
Oto przegląd najpopularniejszych samochodów na prąd.

Tesla Model 3

To auto wywołało spore poruszenie na rynku motoryzacyjnym. Podczas pierwszego dnia premiery koncern uzyskał zawrotną ilość zamówień na Teslę Model 3. Niestety będą one realizowane aż do 2017 roku, co dokładnie stanowi 115 tysięcy zamówień złożonych w ciągu 24 godzin. Cena samochodu, to jedyne 35 000 USD, czyli stosunkowo niewiele, zwłaszcza jeśli zestawi się tą sumę z niskimi kosztami utrzymania pojazdu. Ten model jest dostępny bezpośrednio tylko w Sanach Zjednoczonych. Europejczycy chcący go zakupić muszą liczyć się z koniecznością transportu we własnym zakresie.

Autolawety

BMW i3

Ten model BMW jest w pełni elektryczny, ale niestety z podstawowym wyposażeniem nie można pokonać nim większych dystansów. Auto jest małe i doskonale nadaje się, aby poruszać się nim po mieście. Cena modelu to niecałe 160 tysięcy złotych brutto.

Smart EV

Smarty można coraz częściej spotkać na polskich ulicach. Najnowsze modele wydane przez koncern są napędzane energią elektryczną, zgodnie z najnowszymi trendami. Standardowa wersja to tak zwany Elektryczny maluch Fortwo EV, w ofercie można znaleźć Cabrio oraz nieco większy Forfour. Ceny tych aut rozpoczynają się od 94 tysięcy złotych.

Nissan Leaf

Ten nowoczesny model Nissana jest niestety mały i drogi. Największą jego zaletą jest możliwość przejechania 200 km na jednym ładowaniu, które w przypadku zwykłego gniazdka trwa 12 godzin. Można dokupić do niego ładowarkę domową, która przyspiesza czas ładowania o 4 godziny.

Volkswagen I.D.

Ta propozycja jeszcze nie została wprowadzona na rynek, ale Volkswagen już zapowiada rewolucję. Autem będzie można przejechać aż 400 km na jednym ładowaniu. Niestety I.D. pojawi się w sprzedaży najwcześniej w 2020 roku. Zwolennicy Volkswagena oczekują tego modelu z niecierpliwością, ponieważ marka słynie ze świetnej jakości.

Jak ładować samochód elektryczny?

Ładowarki do tego rodzaju aut mogą być podłączane do zwykłych gniazdek, ale niestety ładowanie w zależności od modelu trwa nawet kilkanaście godzin, co w pewien sposób ogranicza właściciela.
Najnowsze wiadomości głoszą, iż PKN Orlen podjął współprace z Teslą, w celu wprowadzenia w Polsce szybkich stacji ładowania.
Samochody elektryczne za około 5 lat mają stanowić około 10% rynku, więc szybkie stacje ładowania będą cieszyły się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *