Zainstaluj kamerę w samochodzie

Cały świat dookoła jest pełen kamer, które przez cały czas rejestrują to, co się wokół nich dzieje. Niektórym to przeszkadza, bo nie chcą być obserwowani na każdym kroku, ale nie oszukujmy się, takie rozwiązanie ma też sporo zalet. Jeśli złodziej wyrwie kobiecie torebkę na obszarze, który jest rejestrowany poprzez kamerę, istnieje szansa, że zostanie złapany przez złodzieja. Do takiej obserwacji już się przyzwyczailiśmy, ale cały czas problemem są wypadki na drogach. W pobliżu skrzyżowań znajdują się kamery, ale w trasie ciężko jest udowodnić po której stronie leży wina. Dlatego wielu kierowców w swoich autach montuje rejestratory.

Uchroni Cię przed złodziejami

Kamera w aucie jest dobrym straszakiem przeciwko złodziejom, ale musisz wiedzieć, że zainstalowana w środku będzie niedostatecznym dowodem, gdy ktoś np. porysuje Twój samochód. Zarejestrowany obraz to osoba, która po prostu podeszła do Twojego auta, a to jeszcze nie przestępstwo. Zdecydowanie lepsza w takiej sytuacji będzie kamera zewnętrzna. Ta wewnątrz samochodu przyda się podczas jazdy. Ustaw ją w taki sposób, aby miała jak najszerszy kąt widzenia i włączała się w momencie odpalenia samochodu. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się jej włączaniem i wyłączaniem. Jeśli chcesz, możesz archiwizować wszystkie nagrania lub ustawić pamięć tak, aby automatycznie usuwała najstarsze filmiki. Jeśli jednak na drodze spotka Cię jakaś przykra sytuacja, to koniecznie zgraj nagranie, które może być dowodem w sprawie! Jeśli o tym zapomnisz, a ono automatycznie się usunie, możesz wiele przegrać.

Ile trzeba wydać?

Stosunkowo niewiele. Pierwszy pułap cenowy to od 120 do 200 złotych. Co prawda taki wideo rejestrator nie nagra niczego w jakości HD, ale jednak rozdzielczość będzie przyzwoita. Jeśli chcesz zainwestować nieco więcej, to kamery od 200 do 350 złotych dodatkowo nagrywają dźwięk. Powyżej tej ceny, aż do 600 złotych można kupić naprawdę dobrą kamerę. Znacznie zwiększy się jej kąt widzenia, będzie wyposażona w stabilizację obrazu i będzie włączała się automatycznie, po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Dokładając 100 złotych, można już kupić modele z najwyższej półki. Doskonała jakość, GPS, rozpoczynanie nagrywania przez reakcję na ruch (co jest przydatne podczas stłuczki na parkingu) i mały ekranik, który umożliwia pokazanie wideo bezpośrednio po jego nagraniu (np. funkcjonariuszowi policji tuż po stłuczce, gdy winowajca nie chce się przyznać).

Kamera dla nastolatka

Jeśli jesteś rodzicem 18. latka, który właśnie zdał egzamin na prawo jazdy i aż pali się, żeby zacząć jeździć autem, to taka kamerka z pewnością zdyscyplinuje krnąbrnego nastolatka. Badania pokazują, że młodzi kierowcy najlepiej jeżdżą w samotności – obecność innych pasażerów ich rozprasza. Niestety wtedy nie jesteś w stanie sprawdzić umiejętności swojej pociechy, chyba że masz zainstalowaną kamerkę. Po pierwszych jazdach razem możecie usiąść przed telewizorem i przeanalizować ewentualne błędy.

Kamer wokoło będzie coraz więcej i nic w tym dziwnego. Dzięki nim bardzo często można wyeliminować oszustów, którzy powodują wypadki, a później chcą wyłudzić duże odszkodowania. Nie daj się zrobić w konia i zainstaluj wideo rejestrator.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Digital24, która oferuje sprzedaż aparatów oraz akcesoriów fotograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *