serwis motocyklowy

Zakończenie sezonu motocyklowego

Motocykl to pasja, która jednoczy i inspiruje do wspólnych działań. Fani dwuśladów spotykają się i grupami przejeżdżają budząc podziw i uznanie wśród przechodniów.

Niestety sezon motocyklowy w Polsce trwa tylko kilka miesięcy, co jest ściśle powiązane z warunkami atmosferycznymi, które nie pozwalają na jazdę motocyklem.

Motocykliści każdego roku spotykają się na otwarciu i zamknięciu sezonu, aby wspólnie przejechać ulicami miasta i manifestować swoją pasję.

24 września odbyło się w Poznaniu zamknięcie sezonu motocyklowego, w którym uczestniczyło ponad 2000 osób wraz ze swoimi maszynami. Zorganizowano je na Polanie Harcerza w pobliżu jeziora Malta. Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, czyli została odprawiona Msza święta w intencji udanych podróży i szczęśliwych powrotów.

Jak wyglądało wydarzenie

Wszystko zaczęło się już przed godzina dziewiąta, ponieważ już wtedy zaczęli nadjeżdżać motocykliści. Nie da się ukryć, że zamknięcie sezonu jest doskonałym pretekstem do spotkania, więc wiele osób pojawiało się wcześniej. Msza święta polowa została odprawiona o godzinie 10:00. następnie korowód motocykli wyruszył na ostatnią oficjalną przejażdżkę drogami Poznania.

Zakończenie sezonu budzi podziw

Na zakończeniu sezonu motocyklowego pojawiają się najwięksi fani dwuśladów, więc można podczas tej imprezy obejrzeć wspaniale pojazdy. Maszyny, które nadjechały na tegoroczną imprezę były dosłownie niesamowite.

Jak stać się motocyklistą?

Aby być motocyklistą należy przede wszystkim posiadać motocykl. Żeby podróże były bezpieczne trzeba zaopatrzyć się w zestaw odzieży wierzchniej, kask oraz buty. Odpowiedni ubiór pomaga zapobiegać uszkodzeniom ciała. Prawo wymaga od osoby poruszającej się na motocyklu, skuterze lub innym dwukołowców, czy kładzie, aby miała założony kask podczas jazdy. Brak kasku znacznie zwiększa ryzyko zgonu w razie wypadku.

Odzież powinna składać się z kurtki nieprzepuszczającej zimnego wiatru, wykonanej z solidnego materiału lub naturalnej skóry. Wybór zazwyczaj jest uzależniony od upodobań oraz rodzaju motocyklu.

Gdzie zaopatrzyć się w niezbędną odzież?

Miejscem, w którym można nabyć ubrania motocyklowe jest sklep moto-obroty. Można kupić tam pełen zestaw ubrań zapewniających podwyższone bezpieczeństwo i komfort jazdy. Podział na odpowiednie kategorie pozwala na swobodne poruszanie się na stronie sklepu internetowego, a punkt stacjonarny jest doskonałym miejscem dla osób chcących dokładnie sprawdzić dany produkt przed zakupem.

Ponadto w asortyment sklepu wchodzą również części, narzędzia, oleje, smary, płyny, zabezpieczenia oraz akcesoria, aby zakonserwować motocykl na zimę oraz cieszyć się jego pełnymi możliwościami podczas sezonu letniego.

Jedno przemyślenie nt. „Zakończenie sezonu motocyklowego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *